Dietetyka

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu na kierunku Psychodietetyka oraz certyfikowany dietetyk kliniczny.
Pasjonatka edukacji żywieniowej i aloesu 🌱
Uważa, iż tylko indywidualne podejście do pacjenta może zapewnić sukces!

Zmieniając nawyki żywieniowe sam jadłospis, nawet ten najlepszy może nie wystarczyć 🤷
Bardzo ważna jest edukacja i odpowiednia motywacja pacjenta, a także wiara w siebie, silna wola oraz wsparcie.

Zatem jeśli borykadz się z zaburzeniami odżywiania, pomogę Ci w budowaniu zdrowych relacji z jedzeniem oraz we wdrażaniu prawidłowych nawyków i utrzymaniu osiągniętych rezultatów.

Zarezerwuj wizytę u dietetyka z zakresu:

– zmiana nawyków żywieniowych
– edukacja, motywacja oraz wsparcie pacjenta
– redukcja masy ciała
– poprawa samopoczucia
– zaburzenia odżywiania
– dietoterapia nadwagi, otyłości, cukrzycy, chorób tarczycy, insulinoopornosci, dyslipidemii, nadciśnienia tętniczego

Rezerwacja wizyty jest dostępna tylko telefonicznie!

Jak wygląda wstępna konsultacja dietetyczna?

Dietetyk podczas wizyty wstępnej wykona szczegółową analizę składu ciała (BIA), pomiary antropometryczne, a także przeprowadzi wywiad żywieniowo-zdrowotny. W czasie interpretacji Twojego wyniku analizy składu ciała dowiesz się m.in.: czy posiadasz odpowiednią masę ciała, jak wygląda procentowa zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej i składników mineralnych w Twoim ciele, jakie jest Twoje zapotrzebowanie energetyczne, a także czy Twój organizm jest odpowiednio odżywiony i nawodniony. Na podstawie dostarczonych wyników badań laboratoryjnych, pomiaru BIA oraz rozmowy z dietetykiem otrzymasz wstępne zalecenia dietetyczne.

Jak wygląda konsultacja dietetyczna?

Konsultacja dietetyczna to nic innego jak nasze pierwsze spotkanie w poradni. Spotkanie ma charakter długiej rozmowy podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy. W praktyce oznacza to przyjrzenie się ogólnemu stanu zdrowia, omówienie trybu życia, udział wysiłku fizycznego oraz ocenę nawyków żywieniowych. Konsultacja trwa średnio godzinę, podczas której wykonywane są wszelkie pomiary, w tym pomiar obwodu tali, bioder, brzucha i wzrostu. Bardzo ważnym elementem takiego spotkania jest analiza składu ciała wykonywana specjalnie do tego celu stworzonym urządzeniem pomiarowym marki Tanita, pozwala to określić nie tylko wagę ciała ale i zawartość tłuszczu, masy mięśniowej, stopień nawodnienia organizmu, a także szybkość przemiany materii oraz co bardzo ważne wiek metaboliczny ciała.

Konsultacja kontrolna

  • kolejne spotkania z dietetykiem, podczas których sprawdzamy jak prowadzona była dieta
  • wykonujemy pomiary antropometryczne, przeprowadzamy analizę składu ciała
  • ustalamy kolejne kroki dla osiągnięcia najlepszych efektów
  • korygujemy zalecenia żywieniowe i motywujemy Pacjenta do dalszego prowadzenia diety
  • konsultacja kontrolno-motywująca trwa 30 minut

Na czym polega analiza składu ciała?

Takie badanie polega na uwolnieniu z platformy specjalnej wagi, na której stoi pacjent, wyposażonej w elektrody przewodzące sygnał elektryczny o niskim natężeniu. Dzięki wodzie zawartej w tkance mięśniowej sygnał przechodzi one przez ciało. Uboga w wodę tkanka tłuszczowa posiada wyższy opór elektryczny, dzięki czemu jesteśmy w stanie określić jej ilość i rozmieszczenie.