Medycyna estetyczna

Lek. Medycyny Estetycznej
Mateusz Latacz

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Stomatologicznego w Zabrzu. 

Uczestnik licznych kursów, kongresów medycyny estetycznej i konferencji naukowo-szkoleniowych.

Pasjonat medycyny estetycznej oraz stomatologii- dzięki umiejętnemu łączeniu tych dziedzin zawsze uzyskuje pożądany efekt gwarantujący uśmiech na twarzy pacjentów.

Każdego traktuje indywidualnie przygotowując plan zgodny z oczekiwaniami!

W pracy ceni sobie miłą atmosferę dzięki czemu zdobywa sympatię otoczenia. Prywatnie miłośnik sportu, uwielbia siłownię, snowboard oraz kitesurfing. 

Stale podnosi swoje kwalifikacje by zapewnić najwyższą jakość leczenia. 

Głównym aspektem na który kładzie największy nacisk jest modelowanie ust.

Lekarz medycyny estetycznej wykonuje zabiegi w naszym studio raz w miesiącu.
Terminy wizyt podajemy telefonicznie oraz na naszych profilach Facebook i Instagram.

Botoks czyli toksyna botulinowa.

Wygładzanie zmarszczek na czole, lwia zmarszczka i usuwanie kurzych łapek.
Większości z nas botoks kojarzy się przede wszystkim z substancją usuwającą zmarszczki. I słusznie, toksyna botulinowa doskonale radzi sobie z likwidacją zmarszczek znajdujących się w górnej części twarzy.
Dzięki unikalnemu działaniu botoksu możemy w kilka chwil pozbyć się uporczywych zmarszczek na czole, kurzych łapek, a także lwiej zmarszczki zlokalizowanej pomiędzy brwiami.
Botoks jest substancją paraliżującą przewodnictwo nerwowe, co, choć bardzo groźnie brzmi, oznacza po prostu brak możliwości marszczenia skóry czy mrużenia oczu, a tym samym pogłębiania się zmarszczek przez okres ok. 5-6 mc. Po tym czasie, gdy substancja ulegnie całkowitemu wchłonięciu, wszelka aktywność sparaliżowanych wcześniej mięśni wraca do pierwotnego stanu.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.

Czy wolumetria twarzy jest bolesna?

W trakcie zabiegu wolumetrii twarzy występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej.

Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

Wskazania do liftingu wolumetrycznego:
 • Modelownie nosa, podbródka
 • Modelowanie policzków
 • Wypełnienie w okolicach skroni zagłębień
 • Uwydatnienie kości policzkowych
 

Powiększanie ust Juvederm

Hydrolifting Juvéderm® HYDRATE to zabieg nowej kategorii, zaprojektowany tak, aby nawilżyć skórę w najgłębszych warstwach oraz zwiększyć jej elastyczność. Juvéderm® HYDRATE działa na granicy naskórka i skóry właściwej. Nie jest jednak wypełniaczem ani preparatem do wolumetrii

Mezoterapia 

Metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.

Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia igłowa pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anti-aging.

Zabieg mezoterapii wykonuje tylko lekarz.

Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

 • Poprawę metabolizmu komórek skóry
 • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
 • Powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • Poprawę mikrokrążenia
 • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
 • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
 • Prawidłowe odżywianie skóry

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.

Czy zabieg jest bolesny?

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak.

Mezoterapia igłowa efekty:

 • Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry
 • Rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest specjalnie przygotowanym preparatem krwiopochodnym, który wytwarzany jest z krwi osoby poddającej się zabiegowi. 
Zawiera zwiększoną ilość płytek krwi i licznych czynników wzrostu, które umożliwiają procesy regeneracyjne. 
 

Efekty zabiegu:

Spłycenie zmarszczek z miejsc takich jak:

– okolice oczu (usuwanie tzw. kurzych łapek), 
– okolice czoła,
– policzków, 
– nosa 
– okolice ust 

Dotyczyć to może także redukcji zmarszczek w obrębie szyi, dekoltu czy dłoni.

PROFHILO-Molekuła Młodości.

Rewolucyjna formuła.
Hybrydowy kompleks na bazie kwasu hialuronowego zwalczający zwiotczenie skóry w strefie policzkowej i linii żuchwy.
 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.
Procedura polega na wykonaniu 10 wkłuć na twarzy, po 5 na stronę, w specjalnie opracowanych punktach anatomicznych.
 
Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które zwykle mijają w ciągu kilku godzin.
 
Dla kogo jest ten zabieg?
Zabieg szczególnie rekomendujemy dla osób borykających się z problemami takimi jak:
 
– Zwiotczenie skóry i opadające policzki tzw. „chomiki”
– Zmarszczki i bruzdy na twarzy
– Zmęczony wygląd twarzy
– Utracona Objętość
– Zwiotczenie skóry w okolicach szyi, utrata jędrności i sprężystości.
 

Jak długo możesz cieszyć się efektem?

Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku.
W celu przedłużenia i wzmocnienia efektu można wykonać 1-2 zabiegi rocznie.
 

Efekty:

-Lifting i odmłodzenie skóry twarzy/szyi
-Korekta owalu twarzy
-Redukcja opadających policzków
-Wysmuklenie
-Poprawa gęstości i napięcia skóry
-Redukcja zmarszczek

Kolagen Linerase

Zabieg polega na podaniu do skóry właściwej za pomocą drobnych nakłuć (mezoterapii igłowej w odstępach co 2 cm) roztworu atelokolagenu Linerase. Słowo atelokolagen ma swoją genezę w procesie produkcji pozbawiającym kolagen telopeptydów które mogą wywołać reakcje alergiczne. Biozgodny kolagen tego typu (o dokładnie takiej samej budowie chemicznej) jest używany od 30 lat do leczenia niegojących się ran i owrzodzeń.

Lipoliza iniekcyjna

LIPOLIZA INIEKCYJNA zabieg redukujący ilość tkanki tłuszczowej oraz modelujący sylwetkę.
 
Skóra po zabiegu mezoterapii lipolitycznej staje się napięta, cellulit zredukowany, a obwód tkanek wizualnie zmniejszony.
 
Działanie polega na wstrzyknięciu mieszanki bezpośrednio w tkankę podskórną wymagającą korekcji. W miejscu podania powstaje kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej prowadzący do jej rozpadu oraz rozkładu w komórkach wątroby.
 
Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga żadnego przygotowania ani czasu rekonwalescencji, a jego skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych.

Dr. Cyj Hair Filler

Terapia peptydowa DR.CYJ Hair Filler to nowoczesny sposób na wypadanie włosów oraz ich zagęszczenie.
Polecany zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wysoka skuteczność zabiegu wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań: rewolucyjnej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego oraz specjalnie opracowanej, opatentowanej technologii Sustained Release Technology.
DR.CYJ Hair Filler daje widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Docenili go lekarze dermatolodzy, przyznając dwukrotnie nagrodę “Perła Dermatologii Estetycznej 2017” oraz “Perła Dermatologii Estetycznej 2019”